Karamollaoğlu: Müsbet bir gelişme / Kılıçdaroğlu: Veziri vererek Şah’ı kurtaramazsınız

CHP Genel Merkezi’ne ziyarette bulunan Temel Karamollaoğlu, görüşmesi sonrası Kılıçdaroğlu ile birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi.

Karamollaoğlu ve Kılıçdaroğlu ortak basın toplantısı gerçekleştirdi

İki lider görüşme sonrası kameralar karşısında ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu ve CHP lideri Kemal kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasıyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Müspet ve garip bir gelişme

Berat Albayrak’ın istifasıyla ilgili kısa bir değerlendirme bulunan Karamollaoğlu, “İnşaallah hayra vesile olur. Berat Albayrak tarafından böyle bir inisiyatif kullanılmış olması müspettir ancak garip bir gelişmedir. Herkes özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmede bulunmaması dikkat çekiyor. Belki bu durum ekonomide yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: Vezir’i vererek Şah’ı kurtaramazsınız

“Bu şekilde bir istifa Cumhuriyet tarihimizde bir ilk. Bu bir devlet krizi. Açıklama yapılmıyor. Topluma neden bilgi verilmiyor. Bir grup aman istifası kabul edilmesin diyor. Ama istifa eden neden çıkıp görüşlerini ifade etmiyor, neden istifa ettiğini anlatmıyor?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir aile şirketi midir? Bunun Berat Albayrak’la ne ilişkisi var diyeceksiniz? Bir aile tarafından mı yönetilecek bu ülke. Berat Bey neden istifa etti, devletin başında kim var? Ekonominin esas sorumlusu Erdoğan. Veziri vererek şahı kurtaramazsınız.

Böyle bir inisiyatifin kullanılması Berat Albayrak tarafından garip bir gelişmedir. Özellikle Cumhurbaşkanı hiçbir değerlendirmede bulunmaması dikkat çekiyor. Belki de bu durum ekonomide bir başlangıç olacak.”

yeni1mecra