Karamollaoğlu: Suni gündemlerle Türkiye yönetilemez

Partisinin haftalık basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, iktidarın problemleri göz ardı edecek konuları gündeme getirmekte epey başarı gösterdiğini belirterek, suni gündemlerle Türkiye’nin yönetilemeyeceğini söyledi.


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin haftalık basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, iktidarın problemleri göz ardı edecek konuları gündeme getirmekte epey başarı gösterdiğini belirtti. Karamollaoğlu, kongreleri nedeniyle gittiği Elbistan ziyaretine değinerek, “Elbistan büyük bir ilçemiz, en ciddi problemi kömür santrali, santralin etrafa yaydığı kül ve hava kirliliği.” dedi.

‘Elbistan halkı adeta isyan ediyor’

Modern santrallerde hava kirliliğinin minimum seviyeye indirildiğini belirten Karamollaoğlu, “Bizim santrallerimiz adeta zehir kusuyor.” diye konuştu. Elbistan’ın toz bulutunun altında kaldığını ifade eden Karamollaoğlu, ilçe halkının adeta isyan ettiğini söyledi.

Türkiye’nin gündeminde isim vermeden Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabından uyarlanan tiyatro oyununu izleyenler üzerinden başlayan tartışmalar olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Gündemde ne var? Bilmem nerde 4 tane kadın bir araya gelmiş, oturmuşlar, vay canına.. Türkiye battı, gitti! Allah’tan korkun ya, birazcık ciddi olun!” dedi.

‘Suni gündemlerle Türkiye yönetilemez’

Karamollaoğlu, suni gündemlerle Türkiye’nin yönetilemeyeceğini, sadece insanların dikkatinin önemli konudan önemli olmayan konulara yöneleceğini ifade etti. Kimsenin geçinemediğini, geleceğinden ümidi olmadığını belirten Karamollaoğlu, gençlerin istihdamı için özellikle yüksek teknolojide AR-GE yatırımlarının öncelenmesini istedi.

AK Parti belediyeciliğini eleştiren Karamollaoğlu, “Kahta belediye başkanımız iş başına geldi. Kendisinden önceki belediye başkanı, Kahta Belediyesi’ni altından kalkamayacağı ağır bir borç yükünün altına sokmuş.” diye konuştu. “Bu mu belediyecilik, bu mu insanlık?” diye soran Karamollaoğlu, bu durumu halkın dikkatine arz ettiğini söyledi.

Karamollaoğlu, Libya’da kalıcı bir ateşkesi sağlamak için atılan ve atılacak olan her adımı desteklediklerini ifade ederek, iktidarın her meselede dönüp dolaşıp dedikleri noktaya geldiğini söyledi. Yaşanan sıkıntıların temelinde iktidarın vebali olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Putin’i dinlediğiniz kadar, Trump’la istişare ettiğiniz kadar, bu milletin evlatları ile, muhalefet partileri ile bir araya gelseniz, tavsiyelerine kulak verseniz ne kaybedersiniz?” dedi.