Karamollaoğlu: Suriye’deki gelişmeler endişe verici

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Suriye’deki gelişmelerin endişe verici olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, Gezi Davasından beraat eden iş insanı Kavala’nın tekrar gözaltına alınmasını eleştirerek, adaletin herkes için aynı olması gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu – AA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat’taki eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gezi davasından beraat eden iş insanı Osman Kavala’nın, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında tekrar gözaltına alınmasını eleştiren Karamollaoğlu, adaletin herkes için aynı olması gerektiğini söyledi.

‘Darbe söylentileri gerçek gündemi değiştirmeye yönelik’

Darbe söylentilerinin, Türkiye’nin gerçek gündemini değiştirmeye yönelik bir adım olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Herkes bilsin ki bu milletin iradesine hukuksuz şekilde müdahale etme niyetinde olan kim varsa karşısında bizi bulur. 15 Temmuz öncesinde de sonrasında da bu duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk. Birileri sokaklardan uzak durup ‘acaba hangi taraf galip gelir’ diye beklerken bizim milletimiz sokağa çıktı.” dedi.

Karamollaoğlu, “Eğer bir darbe tehdidi varsa ülkenin ilgili kurumları üzerine düşen görevi bir an önce yerine getirmeli ve bu şüpheyi ortadan kaldırmalıdır.” dedi.

‘Suriye’deki gelişmeler endişe verici’

Türkiye’de ekonomik sorunların devam ettiğine vurgu yapan Karamollaoğlu, vatandaşların doğal gaz faturalarını ödemekte zorluk çektiğini söyledi.

Karamollaoğlu, Suriye’deki gelişmelerin de endişe verici olduğunu belirtti. Karamollaoğlu, Türkiye ve Rusya’nın Astana ve Soçi mutabakatına bağlı kalmasının önemli olduğunu ifade etti.