Kartal Belediyesi’nde sözleşme imzalandı, işçilerden itiraz var

İmzalanan sözleşmeye göre işçiler, ikramiye dahil 4 bin 550 TL alacak. Sözleşme ile işçilerin ücretlerine birinci yıl için yüzde 7, 2’nci yıl için ise yüzde 8 zam uygulanacak.

Kartal Belediyesi’nde işçilerin greve çıkmasına bir gün kala Genel İş Sendikası Genel Merkezi, sözleşmenin imzalandığını duyurdu. İşçiler ise, sözleşmenin kendilerinden habersiz yapıldığını savundu. 

Kartal Belediyesi ile Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) Anadolu Yakası 1 No’lu Şube arasındaki Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin tıkanması üzerine işçiler 4 Mart’ta greve çıkma kararı aldı. Greve bir gün kala Genel-İş Sendikası Genel Merkezi belediye ile sözleşmenin imzalandığını duyurdu. İşçiler sözleşmenin imzalandığını kendilerine gelen mesajla öğrendiklerini söyledi. 

İmzalanan sözleşmeye göre işçiler, ikramiye dahil 4 bin 550 TL alacak. Sözleşme ile işçilerin ücretlerine birinci yıl için yüzde 7, 2’nci yıl için ise yüzde 8 zam uygulanacak. İşçilerin haftalık çalışma süresi 40 saat olarak sözleşmede yer aldı. 

MA