Katledilen ailenin avukatı: Saldırganlar cezasızlıktan cesaret aldı

Konya’da katledilen Kürt ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut, “Bu tamamen ırkçı bir saldırıdır. Cezasızlıktan cesaret aldılar” dedi.

Konya’nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi’nde yaşayan Dedeoğulları ailesinin evine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırganlar aile fertlerinden Yaşar Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu, İpek Dedeoğlu, Metin Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu’yu katletti. Saldırganlar, katliamın ardından evi ateşe vererek, olay yerinden kaçtı.

Irkçı saldırı

Daha önce de 60 kişilik bir grubun ırkçı saldırısına uğrayan ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut, olaya ilişkin Artı TV’ye bağlandı. Av. Karabulut: “Aile ilk olarak 12 Mayıs’ta 50-60 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştı. 7 kişi tutuklanmıştı. Ancak her hafta birer -ikişer kişi serbest bırakıldı. Yeni tutuklamalar talep ederken herkes serbest bırakıldı” dedi.

Av. Karabulut, saldırının ırkçı bir saldırı olduğuna işaret ederek, “Cezasızlıktan cesaret aldılar. 3 saat önce aile yanımdaydı, soruşturmayla ilgili bilgi vermiştim. Kimliği belirsiz kişiler deniliyor ama bu önceki saldırıdan bağımsız değil” ifadelerini kullandı. 

MA