Katledilen Ceren Özdemir törenle uğurlandı

HABER MERKEZİ –  Ordu’nun Altınordu ilçesinde evinin önünde kimliği belirlenemeyen bir erkek tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan Ceren Özdemir hayatını kaybetti. Özdemir okulunun önünde düzenlenen törenle uğurlandı.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Ceren Özdemir (20), dün akşam evinin bahçesinde kimliği tespit edilemeyen bir erkek tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Özdemir, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Özdemir’in göğsünden ve karnından kesici ve delici aletle yaralandığı tespit edildi.

Ordu Devlet Hastanesi morgundan alınan Özdemir’in cenazesi Zaferi Milli Mahallesi’ndeki evine daha sonra tören yapılmak üzere okuduğu üniversitenin Cumhuriyet Yerleşkesi’ne götürüldü. Törende baba Yılmaz, anne Güfer ve abla Gizem’in güçlüklü ayakta durabildiği gözlendi. Anna Güfer Özdemir, “Kızımın katillerini bulun” diyerek gözyaşı döktü. Törene çok sayıda öğrenci de katıldı.

Törende, Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan ve Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Sabri Yener, yaptıkları konuşmalarda acılarının büyük olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından Özdemir’in cenazesi toprağa verilmek üzere Ulubey ilçesi Kumanlar Mahallesi’ne götürüldü.

Sosyal medyada tepki

Ceren Özdemir’nin ölümüne ilişkin sosyal medya twitter’da tepki yağdı. #CerenÖzdemir hashtag ile paylaşımlar yapıldı. Paylaşımlarda kadın cinayetlerine “Artık yeter” denildi.