Kayıp Doku’nun annesi: Her gün ölüyorum

Dersim’de kızı Gülistan Doku’nun bulunmasını bekleyen anne Bedriye Doku, “Burada her gün ölüyorum” diyerek, kızının erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zaynar Abarok’un neden tutuklanmadığını sordu.

Gülistan Doku’nun annesi Bedriye Doku.

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku 5 Ocak’tan bu yana kayıp. Doku ailesinin 6 Ocak’ta yaptığı kayıp başvurusunun ardından başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.

Dinar deresindeki arama sona erdi

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; İl Afet ve Müdürlüğü koordinesinde Dinar Deresi bölgesindeki arama çalışmalarını tamamlayan ekipler, Uzunçayır Baraj Gölü kıyısında belirlenen bölgelerde dalgıçlar ve su altı kameralarıyla arama çalışması yürütüyor.

Diyarbakır’da yaşayan Doku ailesi de, Gülistan Doku’nun bulunması için 17 gündür Dersim’de.  Anne Bedriye Doku, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a kızının bulunması içinde çağrıda bulundu.

‘Niye o çocuğu tutuklamadınız?’

Gülistan Doku’nun annesi Bedriye Doku – AA

Bedriye Doku, kızının erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zaynar Abarok’un neden tutuklanmadığını sorarak şöyle konuştu: “Bana yardımcı olun. Ben bir anayım, kızım Türkiye’nin kızıdır. Burada perişan oldum, her gün ölüyorum. Niye o çocuğu tutuklamadınız, niye bıraktınız? Benim kızımı kandırdı. Bir çocuk akşam eve gelmese o ana ne yapar? Bana yardım edin. Kızım ölü ise ölüsünü, diri ise dirisini istiyorum. Kızım benim gözümün nurudur.” dedi.