Gülistan Doku’nun bulunması için eylemler sürüyor

Dersim’de öğrenci yurtları önünde toplanan yüzlerce öğrenci 11 gündür kayıp olan Gülistan Doku’nun bulunabilmesi için eylemlerini sürdürdü.

Gülistan Doku

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2. Sınıf öğrencisi Gülistan Doku’dan (21) 5 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Doku için arama çalışmaları devam ederken, öğrenciler de Gülistan Doku’nun bulunması için eylemlerini sürdürüyor.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; KYK yurtları ile Ehlibeyt Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan yüzlerce öğrenci gösterilerine dün gece de devam etti. Yurtlarda iki gündür süren eylemlere katılan öğrenciler telefon ışıklarını açarak, “Gülistan Doku nerede”, “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Jin jiyan azadî”, “Kadın, yaşam özgürlük”, “Dersim uyuma Gülistan’a sahip çık” sloganlarını attı. Öğrenciler Gülistan Doku bulunana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtti.

‘Ailenin umudunu hep beraber zinde tutalım’

Öte yandan twitterda da #GülistanDokuNerede hasthagi ile Doku’nun bulunması için destek mesajları paylaşılıyor. Twitterda Gülistan Doku Nerede ismiyle açılan @DokuNerde adresinde de Doku’nun bulunabilmesi için destek çağrıları yapılıyor. Doku’nun fotoğraflarının da paylaşıldığı adreste, “Sizin umudunuz kırıldığı anda Gülistan’ın ailesinin umudu kırılmış olacak. Lütfen umutsuzluğa kapılmadan tüm gücünüzle destek olun. Bir ailenin umutlarını hep beraber zinde tutalım, ta ki bulunana kadar.”