Kayıp kardeşlerden Bozkurt Aydemir’in cansız bedenine ulaşıldı

Dersim’de Munzur Vadisi Milli Parkı’nda kaybolan 2 kardeşten Bozkurt Aydemir’in cansız bedenine ulaşıldı. 

Kayıp Mehmet Aydemir’i arama çalışmaları sürüyor.

Elazığ’dan Dersim’e gelerek Munzur Vadisi’ne sarımsak toplamaya giden Mehmet (37) ve Bozkurt Aydemir (45) kardeşlerden 13 Eylül’de haber alınamaması üzerine arama çalışmaları başlatıldı. İz arama köpekleri, İHA ve dronelerin de kullanıldığı arama çalışmalarında ekipler, dün kayıp 2 kardeşten Bozkurt Aydemir’in cenazesini, araçlarını park ettikleri Munzur Vadisi’ndeki Venk Köyü mevkisinden 600 metre uzaklıkta suda buldu.

Bozkurt Aydemir’in cansız bedenine ulaşıldı

Ekiplerce yapılan ilk kontrolde suda boğularak hayatını kaybettiği belirlenen Bozkurt Aydemir’in suda akıntıya kapılıp sürüklendikten sonra cenazesinin bir ağaca takıldığı öğrenildi. Aydemir’in cenazesi Munzur Çayı’nda ekiplerce takıldığı yerden çıkarılarak, botla kıyıya taşındı.

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan inceleme sonrası, Aydemir’in cenazesi AFAD ekiplerince olay yerinde bekletilen ambulansa konuldu. Aydemir’in cenazesi, ön otopsi yapılmak üzere Tunceli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Valilik açıklaması

Valilik’ten dün yapılan açıklamada, ekiplerce 7 gündür havada, karada ve suda aramaların devam ettiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Kayıp olan 2 vatandaşımızdan birinin cansız bedenine, kendilerine ait araçlarının bulunduğu bölgenin 750 metre ilerisinde, suyun yaklaşık 1,5 metre altında ulaşılmıştır. Vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Kayıp olan diğer vatandaşımızın bulunması için arama çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.”

Kayıp Mehmet Aydemir’i arama çalışmaları ekiplerce sürüyor. 

Kaynak: AA