Kayıp öğrenci için arama çalışmaları sürüyor

Dersim’de haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku için Uzunçayır baraj gölü ile Dinar deresinde arama çalışmaları yoğunlaştırıldı.

HABER MERKEZİ – Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Çocuk Gelişimi Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Gülistan Doku’dan haber alınamaması üzerine arama çalışmaları başlatıldı.

Önceki gün Doku ailesi tarafından polise haber verilmesi üzerine başlatılan arama çalışmaları genişletildi. Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıçlar ve Munzur Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği (MUDAK) gönüllülerinin yer aldığı 70 kişilik ekip arama çalışmasını sürdürüyor. Aktuluk ile Atatürk mahalleleri arasındaki Uzunçayır barajında ve Dinar deresinde aramalar gerçekleştirildi.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi nüfusuna kayıtlı Gülistan Doku’dan haber alamayan ailesi, önceki gün durumu Tunceli İl Emniyet Müdürlüğüne bildirmişti. Polis ekipleri de Doku’nun bulunması için arkadaşlarının bilgisine başvurup kent genelindeki MOBESE kayıtlarını incelemeye almıştı.

MOBESE kayıtlarında Doku’nun saat 11.29’da Valilik binasının hemen karşısındaki minibüs durağından üniversite aracına bindiği tespit edildi. Ancak Doku’nun nerede indiği tespit edilemedi.