Kayyım olarak atandığı belediyenin önünde namaz kıldı dua etti

Kars Belediyesine kayyım olarak atanan Vali Öksüz, yoğun güvenlik önlemleri altında belediyeye gelerek görevine başladı.

Öksüz, belediye önünde bir grupla Cuma namazı kıldı.

Fotoğraf: MA

Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’in “Kobanê soruşturması” kapsamında tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile görevden uzaklaştırılmasının ardından Vali Türker Öksüz belediyeye kayyım olarak atandı.

Kars Valisi Türker Öksüz, Kars Belediyesi’nde görevine başladı Fotoğraf: AA

Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Öksüz, yoğun güvenlik önlemleri altında Kars Belediyesi Hizmet binasına geldi. AA’nın geçtiği bilgilere göre görevine başlayan Öksüz, daha sonra belediyedeki birimlerin yöneticileri ile basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

Belediyeye yapılan görevlendirme dolayısıyla polislerce de belediye binası çevresinde güvenlik önlemi alındı. Öksüz’ün göreve başlaması öncesi İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç ve polislerce belediye binasında inceleme yapıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın geçtiği bilgiye göre Vali Öksüz kayyım olarak atandığı belediye önünde bir grupla birlikte güvenlik önlemleri altında Cuma namazı kılarak, dua etti. Bu anlar fotoğraf karesine de yansıdı.