Kendisini elektroşok cihazıyla korumaya çalışan kadın pompalı tüfekle katledildi

HABER MERKEZİ – İzmir’in Buca ilçesinde açık cezaevinden izinli çıkan Şehmuz Selçuk (24), pompalı tüfekle Melisa Kalem’i (24) öldürüp intihar etti.

Anadolu Ajansı’nda (AA) yer alan haberde, Karanfil mahallesinde yaşanan olayda iddialara göre; eski kız arkadaşı Melisa Kalem’in yanına giden Şehmuz Selçuk arasında tartışma çıktı. Kalem, kendisini elektroşok cihazıyla korumaya çalıştı. Ancak Selçuk yanında getirdiği pompalı tüfekle ateş etti. Selçuk, daha sonra kendini vurarak intihar etti.

Silah seslerini duyan vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Kalem ve Selçuk’un hayatını kaybettiği belirlendi.

Selçuk ve kadının cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olay yerinde polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Melisa Kalem’in hayatını kaybettiğini öğrenen yakınları sinir krizi geçirdi. Soruşturma sürdürülüyor.

Ekim ayında 36 kadın katledildi

Kadın Cinayetlerini Durduracağı Platformu, 2019 Ekim Raporu’nda erkekler tarafından 36 kadının katledildiğini tespit etmişti. Raporda kadınların en çok ateşli silahlarla öldürüldüğüne dikkat çekilmişti.