KESK’in yeni yönetiminde görev dağılımı yapıldı

KESK 10. Olağan Genel Kurulu’nun ardından seçilen yeni yönetimde Mehmet Bozgeyik ile Şükran Kablan Yeşil Eş Genel Başkan oldu.

KESK, yaptığı yazılı açıklamada, 24-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen KESK 10. Olağan Genel Kurulu’nda yeni seçilen yönetimde görev dağılımını yaptığını bildirdi.

Genel Kurulun pandemi koşullarına rağmen delegelerin yoğun katılımıyla büyük bir coşku, moral içerisinde gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“10. Genel Kurulumuzda yeni dönemde fiili ve meşru mücadelenin yükseltilmesi, grev hakkımızın güvenceye alındığı gerçek ve özgür bir toplu sözleşme düzeninin oluşturulması için işyerlerinden başlayan bir örgütlenme ve mücadele programının hayata geçirilmesi, tek adam rejimine karşı birlikte ve ortak mücadele platformlarının oluşturulmasında ve pratik adımlarında aktif bir tutum sergilenmesi hususlarında kararlılık vurgulanmış, bütünsellik içerisinde bir irade açığa çıkmıştır.”

Bozgeyik ve Yeşil Eş Genel Başkan oldu

Seçilen Yürütme Kurulu üyelerinin görev dağılımında Mehmet Bozgeyik ile Şükran Kablan Yeşil Eş Genel Başkan oldu. Şenol Köse Genel Sekreter, Gönül Kural Şimşek Mali Sekreter, Varol Öztorun Eğitim, Örgütlenme ve Basın Yayın Sekreteri, Döne Gevher Koyun Kadın Sekreter ve Zeynep Korkmaz Hukuk, TİS ve Uluslar arası İlişkiler Sekreteri görevine getirildi.

Yeni1Mecra