Keskin’den Cihan Yavuz’a ilişkin açıklama: Sürecin takipçisiyim

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’un gözaltına alınmasına ilişkin “Masumiyet karinesi esastır ve sürecin yakinen takipçisiyim” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin (soldaki)

İstanbul’da dün yapılan ev baskınlarında aralarında Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz ve Gazeteci Kesira Önel’in de olduğu 19 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında HDK Genel Merkezi ve Marmara Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ila Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (MATUHAY DER) binaları kapıları kırılarak basıldı.

Gazeteci Davut Uçar serbest bırakıldı

Gözaltına alınanlar Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltına alınanlardan gazeteci Davut Uçar, emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Uçar, “Örgüt üyesi olmak” iddiası ile hakkında yakalama kararı çıkaran İstanbul 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade verdikten sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

Gözaltında tutulan diğer kişilerin ise gün içerisinde avukatlarıyla görüşmesi bekleniyor. 

Şişli Belediye Başkanı Yavuz: Sürecin takipçisiyiz

Evi basılarak gözaltına alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’a ilişkin yazılı açıklama yapan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, “Dün akşam saatlerinde gözaltına alınan Sayın Cihan Yavuz; belediyemizle ilgili üzerinde bulunan görev ve sorumlulukları eşit hizmet anlayışıyla sürdüren başkan yardımcımızdır.” dedi.

‘Yavuz önemli işlere imza attı’

Yavuz’un toplumcu belediyecilik çizgisinden sapmadan önemli işlere imza attığını belirten Keskin, şunları ifade etti:

“Şişli Belediyesi yönetimi ve çalışanları, çalışmalarını bu yönde sürdürmeye devam etmektedir. Bilinmelidir ki; masumiyet karinesi esastır ve sürecin yakinen takipçisiyim. Eşit hizmet-temiz siyaset ve toplumcu belediyecilik anlayışımız ve çizgimizden sapmadan ben ve tüm belediye çalışanlarım Şişlili komşularımıza hizmet götürmeye devam edeceğiz.”

Gözaltında tutulan 19 kişinin isimleri şu şekilde: Erşan Olgunlu, Muhlis Bozdemir, Mehmet Karadağ, Alaattin Altıntaş, Nizamettin Açık, Yusuf Çelik, Hüsnü Taş, Didem Atabey, Sedat Acay, Cihan Yavuz, Aydın Tekin, Kesire Önel, İsmail Adanmış, Emine Kaya, Ramazan Yurttapan, Hevidar Yiles, Nazım Adıgüzel, Mizgin Aksu ve Çiğdem Kılıçgün Uçar.

MA – İSTANBUL