Kılıçdaoğlu’ndan Kaftancıoğlu’na: ‘Kitabın reklamını yapmış oldun, daha çok okunacak’

© AA / Esra Bilgin

Cumhuriyet Halk Partisi içinde İstabul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’ın kitabına dair tartışmalar devam ediyor. Tartışmalara ilişkin olarak Kılıçdaroğlu’nun Kaftancıoğlu’na, “Bazı aktörler başarıyı sadece kendi pencerelerinden görebilirler. Bunlar olur” dediği belirtildi.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasının direktörü olan Necati Özkan’ın kampanya sürecini anlattığı kitabına ilişkin olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklama ile tapki göstermişti.

Kaftancıoğlu, kitabı ve yazarını ‘Yalan, yanlış ve eksik verilerle genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir’ sözleriyle hedef almıştı. İBB başkanı İmamoğlu ise DW Türkçe’ye verdiği demeçte bir soru üzerine Kaftancıoğlu’nun tepkisi için ‘Ben partimi ya da partili kimlikleri etkileyecek bir konuşmayı ne basın önünde yaparım, ne de tweet atarım’ demişti.

Sözcü Gazetesi’nden Deniz Zeyrek ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun tartışmaya girmeyi ve tartışmanın uzatılmasını doğru bulmadığını belirterek şunları söylediğini aktardı:

“Örgütümüz iyi çalıştı. Fedakarlıkla çalıştı. Önyargıya kapılmaksızın, kendi içlerindeki kırgınlıkları bile bir kenara bırakıp birlikte durdular ve kazandılar. Herkes başarıyı sahiplenmek ister. Bazı aktörler başarıyı sadece kendi pencerelerinden görebilirler. Bunlar olur. Ancak önemli olan başarıyı kalıcı kılmak için çalışmaktır. Yeter ki başarı olsun.”

Zeyrek’in yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz. (HABER MERKEZİ)