Kılıçdaroğlu, tedavisi süren Muhittin Böcek’i ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Covid-19 tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek için “İnşallah kısa süre içerisinde taburcu olacak, görevinin başına dönecek.” dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Antalya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ile makamında görüştü. Kılıçdaroğlu, daha sonra yeni tip koronavirüs (Covid-19) tanısıyla tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakımdan normal servise alınan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti.

‘Başkanımızın sağlığı gayet iyi’

Kılıçdaroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, sevinçli olduklarını ifade etti. Böcek ile görüştüğünü anlatan Kılıçdaroğlu, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımızın sağlığı gayet iyi. İnşallah kısa süre içerisinde taburcu olacak, görevinin başına dönecek.” dedi.

Sağlık çalışanlarına teşekkür

Hastanede görev yapan, hizmet veren bütün sağlık çalışanlarına teşekkür eden Kılıçdaroğlu, “Günün 24 saati çalışıyorlar, emek harcıyorlar. Başkan için de özel olarak her türlü ilgiyi gösteriyorlar. Başkanın morali gayet yerinde. Sohbet ettik, espri yaptık.” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Böcek ile ne konuşulduğu yönündeki soruya, “Yürüyüşe çıkacağımızı söyledik. Yemek ısmarladığı zaman ne kadar memnun olduğumu ifade ettim. Güzel bir sohbetimiz oldu.” yanıtını verdi.

AA – ANTALYA