Kılıçdaroğlu: Türkiye kara para aklayan ülkelerin başında

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye şu anda Avrupa’nın en büyük kara para aklayan ülkelerinin başında geliyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Türkiye şu anda Avrupa’nın en büyük kara para aklayan ülkelerinin başında geliyor. Türkiye Cumhuriyeti böyle bir rezaleti tarihinde hiç görmemiştir” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Bu devlet çok badireleri atlattı. Bu memlekete gerçek anlamda adaleti getireceğim. Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getirmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler. Hiç kimse endişelenmesin. Türkiye’yi kirlilikten arındıracağız. Ben devri sabık yaratma gibi bir arayışın içinde değilim. Benim partimin önceliği bu memlekete adaleti getirmektir. Efendim talimat veriyor belediyeler canlı yayınlasınlar ihaleleri diyor. Günaydın! Beyefendi küpünü doldurdu ya! E sen niye canlı yayımlamıyorsun” ifadeleriyle iktidara yüklendi.

Kanal İstanbul

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul’un açılış töreni olarak gerçekleştirdiği organizasyonda ifade ettiği “Sizler nasıl devlet yönetimine talipsiniz ya? Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla da alırlar” sözüne değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Alacağım, alacağım söke söke alacağım. Bir; müteahhitlere sesleniyorum bu işe giren müteahhit unutsun kendisini. Lami cimi yok bu işin. Bankalara söylüyorum; Bu işe kredi veren unutsun kendisini. Bürokratlara sesleniyorum; bunun altına imza atan bürokratın burnundan fitil fitil getireceğim. Sadece bunları yapmayacağız. Bizim milliyetçilik damarımıza dokunuyorlar. O tank palet fabrikasını söke söke Katarlılardan alıp şanlı ordumuza vereceğiz. Vatan toprağını terk ettiler, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Söke söke o türbeyi alacağım.”

MA / ANKARA