Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’ndan HDP’ye kutlama mesajı

8. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle CHP’ye davet gönderen HDP’ye, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu teşekkür ve kutlama mesajı ilettiler.

Ekrem İmamoğlu – Kemal Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’a ayrı ayrı kutlama mesajı gönderirken, İBB Başkanı İmamoğlu ise ‘HDP Eş Başkanları’ başlığıyla kutlama mesajı yayınladı.

Kılıçdaroğlu: Ülke demokrasisine katkı sunacağınıza inanıyorum

Kılıçdaroğlu aynı mesajı Mithat Sancar’a iletti

Kılıçdaroğlu mesajında adalet ve demokrasi vurgusu yaparak şu mesajı iletti:

“Sayın Mithat SANCAR / Sayın Pervin Buldan
HDP Eş Genel Başkanı

Partinizin kuruluşunun 8. yıldönümü kutlamasına davetinize çok teşekkür ederim.

Adalete olan özlemimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda başarılar diliyor, kuruluş yıldönümünüzü kutluyorum. Sizin nezdinizde tüm parti yöneticilerine, üyelerinize ve katılan tüm konuklara selam ve saygılarımı sunuyorum.”

İmamoğlu: Haksızlığa karşı irade koyan tüm partililerinizi kutlarım

Ekrem İmamoğlu ise HDP’ye gönderdiği mesajda adalet, demokrasi, haksızlık karşısında irade gösteren tüm partilileri kutlayarak şu mesajı yayınladı:

“HDP Eş Genel Başkanları

Halkların Demokratik Partisi’nin 8’inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle hem sizleri hem de HDP’ye gönül vermiş tüm partililerinizi yürekten kutluyorum.

Daha adil ve eşit bir İstanbul için çıktığımız yolculukta adaletsizliğe ve haksızlığa karşı demokrasiden yana iradesini ortaya koyan tüm partililerinize bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.

Bu vesileyle barışı ve kardeşliği büyütmekten asla vazgeçmeyeceğimizin bir kez daha altını çiziyor, tüm katılımcılara en içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

Saygılarımla

Haber Merkezi