Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a: Yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atmayacaksın

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atmayacaksın.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taliban’la görüşeceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya hesabı Twitterdan yanıt verdi. Avrupa liderlerinin “Afganistan Sığınmacı sorununu Türkiye ile halletmeliyiz” demeye başladığını belirten Kılıçdaroğlu, “AB neden İran’la değil de Türkiye ile konuşalım diyor? Komşu değiliz, neden biz? Siz verin bu sorunun yanıtını sevgili halkım. Sizce İran böyle bir Sığınmacı Anlaşmasına ‘evet’ der mi?” dedi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Saray İktidarı ne yapıyor? Taliban’la konuşacağım diyor. Afganistan’la aramızda 2.940 km mesafe var, sığınmacı İran’dan geliyor, İran yerine neden Taliban’la konuşuyorsun? Bir kez daha söylüyorum, yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan! Türkiye, büyük bir imparatorluğun mirasçısı, bölgesel güç, küresel oyuncu, Türkiye’nin denklemin içinde olmasına üzüleceğine, sevinsene…”

Yeni1Mecra