Kılıçdaroğlu’ndan Biden yorumu: Neden şimdi tepki veriyorlar?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ABD Başkan Adayı Joe Biden’ın açıklamalarına ilişkin, “Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı için, “7 aydır tepki vermediler. Neden Şimdi tepki veriyorlar?” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP’den yapılan açıklamaya göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş’a gidişi öncesinde evinin önünde gazetecilerin, ABD Başkan Adayı Joe Biden’ın açıklamalarına ilişkin sorusunu yanıtladı. 

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “7 aydır tepki vermediler. Neden şimdi tepki veriyorlar? Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden bir gelenekten geliyoruz. Hiç bir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz. Çünkü bağımsızlık bizim karakterimizdir. Bu karakterden yola çıktık.”

Kendisini üzen şeyin 7 ay önce söylenen bu sözlere Dışişleri Bakanlığının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Fahrettin Altun’un tepki vermemesi, kendi kadrolarının tepki vermemesi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “7 ay sonra da bunun Türkiye’nin gündemine getirilmesi. Neden? Gerçekten merak ediyorum. Acaba yine birileri ‘bunu kullanın deliğe süpürmeyin’ mi dedi? Biz bunları merak ediyoruz.” dedi.

Kaynak: AA