Kılıçdaroğlu’ndan Servet Turgut’un ailesine taziye telefonu

Helikopterden atıldığı belirtilen ve 2 gün önce yaşamını yitiren Servet Turgut’un abisi Naif Turgut’u arayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçlaroğlu, aileye taziye dileklerini iletti. 

Van’ın Çatak İlçesinde operasyona çıkan askerler tarafından 11 Eylül’de gözaltına alındıktan sonra Osman Şiban’la birlikte helikopterden atıldığı belirtilen Servet Turgut (55), tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde iki gün önce yaşamını yitirdi. Servet Turgut için kurulan taziye bugün verilen mevlit ile sonlandırıldı.

Kılıçdaroğlu telefonla taziye dileklerini iletti

Mevlit sonrası kısa bir konuşma yapan Servet Turgut’un abisi Naif Turgut, bu güne kadar kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek kardeşinin ahının yerde kalmaması için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Turgut, ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da kendisini arayarak taziye dileklerini ilettiğini ifade etti.

Turgut, “İnsanlara zulüm yapanlara mahşer günü davacıyız. Bu insanlarımız masum ve çiftçiydi. Bu insanların ölümü unutulmamalı ve üzeri kapatılmamalıdır. Bizim gayemiz bu zulmün bitmesidir. Bizim ciğerimiz yandı başak kimsenin ciğeri yanmasın. Biz barışı istiyoruz. Biz bu zulme ve vahşete boyun eğmeyeceğiz sonuna kadar da direneceğiz” diye konuştu.

MA – VAN