Koca: 12 bin sağlık personeli atanacak, mülakat olmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, KPSS puanıyla ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile 12 bin sağlık personeli alınacağını duyurarak, atamalarda mülakat olmayacağını bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Fotoğraf: AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yaptı. Koca, Sağlık Bakanlığının taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacaklarını bildirdi.

Koca, alım yapılacak personelin unvanlarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“7 bini hemşire, 1700’ü ebe ve 2 bin 864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi.”

Koca, 12 bin personelin il ve sağlık tesisi dağılımının yer aldığı listelerin de ÖSYM Başkanlığına teslim edildiğini belirtti.

‘Atamalarda mülakat olmayacak’

Koca, tercih kılavuzunun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacağını belirterek, adayların tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabileceğini kaydetti. “ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak atamalarda mülakat olmayacak.” diyen Koca, duyuruların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebileceğini belirtti.

Koca, Kovid-19 salgınıyla mücadele edilen bu zor dönemde bu atamaların kendilerine güç katacağına ve vatandaşlara daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inandığını kaydetti.

Yeni1Mecra