Koca: Personelimizin soruşturulmasını gerektiren durum yok

Sağlık Bakanı Koca, bir sağlık personelinin mizahi bir şekilde vatandaşları aşıya davet etmesine ilişkin “Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Fotoğraf: AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kütahya’da otogarda görevli bir sağlık personelinin mizahi bir şekilde vatandaşları aşıya davet etmesi nedeniyle soruşturma başlatılmasına ilişkin paylaşımda bulundu. Koca, sosyal medya hesabı Twitter’da şunları ifade etti:

“Kütahya’da otogarda görevli bir sağlık personelimiz mizahi bir tavırla vatandaşlarımızı aşıya davet ediyordu. Hizmetlerimiz her yerde ancak aşı ciddi bir konudur. Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok. Ancak aşıyı hepimiz ciddiye almak zorundayız.”

‘1 milyon 81 bin 352 doz aşı uygulandı’

Bakan Koca, ayrıca 5 Temmuz Pazartesi uygulanan aşı miktarını da paylaştı. 1 milyon 81 bin 352 doz aşı uygulandığını belirten Koca, “Yarın sabah yeni randevularla bu sayıyı aşalım.” dedi.

Kütahya’da otogarda görevli sağlık personeli “Sinovac Sinovac, BioNTech BioNTech” diye seslendiği görüntüler sosyal medyada paylaşılmış, bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Yeni1Mecra