Konuşma engelli Ahmet twitterdan ‘sesini’ duyurmaya çalışıyor

HABER MERKEZİ – Duyma ve konuşma engelli 2 çocuklarına bakmakla yükümlü olmalarına rağmen “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanan Ali Kısa itiraz üzerine serbest bırakılırken Elif Kısa’nın itirazı ise reddedildi. Duyma ve konuşma engelli oğulları Ahmet Kısa, twitter hesabında “Annem suçsuz annem hasta. Annemi bırakın” paylaşımında bulundu.

HDP Elbistan İlçe Örgütü Kongresi öncesi gözaltına alınan Elif Kısa (70) ve Ali Kısa (70), serbest bırakıldı. Kongre sonrası Ali Kısa’nın yönetime seçilmesiyle birlikte Elif ve Ali Kısa yeniden gözaltına alınarak ‘gizli tanık’ ifadesi bulunduğu gerekçesiyle “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı. Elbistan E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Elif ve Ali Kısa’nın bakmakla yükümlü olduğu duyma ve konuşma engelli 2 çocuğu ise yalnız başlarına kaldı.

Konuyu MA, “Ne duyabiliyorlar ne de konuşabiliyorlar Engelliler Günü’nde anne ve babaları tutuklandı” başlıklı haberle servis etti. Ailenin avukatı tutuklanmalarına itiraz etti. Ali Kısa itirazı kabul edilerek serbest bırakılırken, Elif Kısa için yapılan itiraz ise reddedildi.

‘Annem suçsuz annemi bırakın’

Ali ve Elif Kısa’nın duyma ve konuşma engelli oğlu Ahmet Kısa, @Ahmet05098466 adlı twitter hesabında babasının serbest bırakılmasını şu sözlerle duyurdu: “Yaşasın yaşasın babam bırakıldı. Şimdi yolda eve geliyor. Ama annemin itirazı reddedilmiş. Annem hiçbir şey yapmamış. Annem suçsuz annem hasta. Annemi bırakın. Sahip çıkan herkese teşekkürler.” Kısa, twitter hesabından attığı ikinci mesajında ise, “Annem sürekli ilaç kullanıyor. Bir sürü hastalığı var. Anneme ilaçlarını vermemişler. Demişler yeniden rapor alması lazım. Bu saçma, annem hasta. Anneme ilaçlarını verin ve annemi bırakın” dedi.