Köpeğe tecavüz ederek ölümüne neden olan kişi başka suçtan tutuklandı

Ankara Küçükesat’ta bakması için kendisine emanet edilen köpeğe tecavüz ederek köpeğin ölümüne neden olan Volkan Uzun adli kontrol şartı ile serbest bırakıldıktan sonra, farklı suçlardan tutuklandı.

Ankara’nın Çankaya ilçesinin Küçükesat semtinde bakması için kendine emanet edilen köpeğe tecavüz ederek ölümüne sebep olan Volkan Uzun tutuklandı.

Olaydan sonra gözaltına alınan Volkan Uzun dün gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı şüphelinin tutuklanması talebiyle karara itiraz etti. Volkan Uzun’un köpeğine tecavüz ederek öldürdüğünü düşündüğünü belirten U.S., komşusundan davacı ve şikayetçi olduğunu kaydetti.

Sosyal medyada Volkan Uzun’un adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına yönelik tepkiler yükseldi. Bunun üzerine köpeğine tecavüz ederek, öldürdüğü belirtilen Volkan Uzun bugün tekrardan ifadesi alındı.

Volkan Uzun ise, ifadesinde iddiaları reddetti. Köpeğe tecavüz etmediğini öne sürdü. Köpeği kendisinin öldürmediğini, köpeğin üstüne çamaşır sepeti düşmesi sonucu öldüğünü öne sürdü.

Farklı suçlardan tutuklandı

Olay ile ilgili açıklama yayımlayan Ankara Emniyet Müdürlüğü Volkan Uzun’un başka suçlardan kaynaklı tutuklanıp cezaevine teslim edildiğini belirtti. Emniyet tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında bir köpeğe eziyet edilerek öldürdüğü yönünde yapılan paylaşımlarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştu:

22.07.2020 günü ilimiz Çankaya ilçesinde meydana gelen olayla ilgili 9 ayrı suç kaydı ve aranması olan şüpheli V.U. yakalanarak gözaltına alınmış, 23.07.2020 günü cezaevine teslim edilmiştir.”

Hayvan hakları savunucuları sosyal medyada #HayvanHaklarıYasasıHEMEN etiketi açarak hayvanlara şiddet uygulayanlara hapis cezası getirilmesi için kampanya yürüttü.

Volkan Uzun başka Kızıl Elma Ocağı’ndan…

Volkan Uzun’un sosyal medyadaki profilinde “Kızıl Elma Ocak Teşkilat Başkanı” ibaresi üzerine Kızıl Elma Ocakları İlim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği facebook hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Volkan Uzun’un kendi ocakları ile ilgisi olmadığını derneklerinin resmi adının “Kızıl Elma Ocakları İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği” olduğunu ve Çankırı’da kurulduğunu belirterek şöyle denildi:

“İsim benzerliğinden dolayı bizleri de mağdur eden teşkilat, bizim kuruluşumuzdan bir yıl sonra Kızılelma Ocakları Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak Ankara’da kurulmuştur. Yaşanan olay hiç alakamız olmamasına rağmen bizi de derinden yaralamıştır.”