Korku: Pandemi çizgi romanı Yeni1mecra’da başlıyor

Yazar Ömer Altan’ın ilk defa yirmi yıl önce cisimlenen Korku isimli süper kahramanı yeni macerasıyla dijital çağa ayak uyduruyor.

Senaryosu Ömer Altan tarafından kaleme alınan Korku: Pandemi çizgi romanının görselliği ise çizim, çinileme, boyama, balonlama ve harflemeyi üstlenen genç usta Ali Çetinkaya’ya emanet.

Vedat Özçelik sponsorluğunda 3 Ağustos itibariyle Yeni1mecra internet sitesinde yayına başlayacak olan Korku: Pandemi insanlığın yaşadığı kaos nedeniyle geri dönmek zorunda kalan süper kahraman Korku’nun mücadelesine odaklanıyor.

Ömer Altan’ın açıklamasına göre ilk etapta yayınlanacak otuz sayfalık bölüm cevaplar sunmaktan çok okurun zihninde daha da fazla soru uyanmasına yol açacak. Dünyanın farklı coğrafyalarına uzanan maceranın şaşırtıcı sonucu ise ancak çizgi romanın tüm bölümleri tamamlandığında kendini açık edecek.

Dünya standartlarında bir süper kahraman çizgi romanı gerçekleştirmek hedefiyle yola çıkan ekibin projesi kahramanlığa şüpheyle yaklaşılan modern zamanların tedirginliğini yansıtıyor. Korku: Pandemi kahramanlaşmak zorunluğu altında çıldırmaya başlayan nevrotik bir süper kahramana odaklanmasıyla da dünyaca bilinen muadillerinden ayrılıyor.

Her gün bir sayfası paylaşılacak olan Korku: Pandemi bilim kurgudan psikolojik gerilime farklı türleri harmanlayan anlatı yapısıyla okuruna güncel gerçeklere dokunan sürükleyici bir hikâye vadetmekte.

Korku’nun gizemli gerçekliği Ali Çetinkaya kareleriyle görselleştikçe her yaştan okurun gündüz düşlerine sürüklenmesi ve tekrardan çizgi roman keyfini hatırlaması kuvvetle muhtemel. Dinamik kurgusu ile yüksek bütçeli filmlere rakip bir maceraya katılmak isterseniz 3 Ağustos günü burada olun.