KPSS lisans sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından düzenlenen 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (2020-KPSS) lisans sonuçları açıklandı.

Sınavlarda 2 sorunun yanıtları düzeltilirken, 3 soru ise iptal edildi.

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer alan duyuruda, 6 Eylül’de uygulanan 2020-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri, 12-13 Eylül’de uygulanan 2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi ve 20 Eylül’de  uygulanan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait değerlendirme işlemleri tamamlandığı belirtildi.

Sınavlarda 2 soru düzeltildi 3 soru iptal edildi

Sınavlara ait madde analizlerinin incelenerek cevap anahtarlarının kontrolleri yapılarak itirazların değerlendirildiğini kaydedildiği duyuruda, şunları ifade edildi:

“13 Eylül 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavı 3. oturumunda yer alan İstatistik Testi Temel Soru Kitapçığındaki 12 numaralı sorunun ‘E’ olarak girilmiş doğru cevabının ‘C’ olarak düzeltilmesine, 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 28 numaralı sorunun ‘D’ olarak girilmiş doğru cevabın ‘C’ olarak düzeltilmesine, ayrıca Beden Eğitimi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 55 numaralı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 74 numaralı ve Okul Öncesi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 52 numaralı soruların iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verilmiştir.”

Adaylar, sınav sonuçlarına  bugünden itibaren https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.