Maden ocağı sahasındaki suya girdiği belirtilen çocuk öldü

Eskişehir’de kapatılan maden ocağı sahası içerisindeki kazı çukurunda bulunan su birikintisine girdiği belirtilen 5 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri, Karapazar Mahallesi’nde faal olmayan bir maden ocağının içerisindeki kazı çukurunda bulunan su birikintisine giren 5 yaşındaki bir çocuğun kaybolduğu bilgisine ulaştı. İhbar üzerine olay yerine, jandarma ekiplerinin yanı sıra AFAD ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine Jandarma ekipleri ile gelen Karapazar Mahallesi muhtarı ile bir vatandaş suya girdi. Yaklaşık 4 metre derinlikte 5 yaşındaki S.B’yi bularak sudan çıkardı. Ambulans gelinceye kadar ilk yardım kursu görmüş jandarma ve AFAD personeli tarafından çocuğa suni solunum ve kalp masajı yapıldı.

Daha sonra sağlık ekiplerince de bir süre ambulans içerisinde müdahale edilen çocuk Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan S.B. buradaki müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

AA – ESKİŞEHİR