Malatya’da 55 işçi yemekten zehirlendi

Malatya’da 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir tekstil fabrikasında yedikleri yemekten rahatsızlanan 55 işçi hastaneye kaldırıldı.

Malatya’da 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir tekstil fabrikasında öğle yemeğinden rahatsızlanan 55 işçi hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgilere göre 200 işçinin çalıştığı tekstil fabrikasındaki 55 işçide, yedikleri yemekten bir süre sonra baş ağrısı ve mide bulantısı şikayetleri görüldü. İhbarla fabrikaya gelen sağlık ekiplerince kentteki hastanelere götürülen 55 işçi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Malatya Sağlık İl Müdürü Recep Bentli de konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “İlimiz 1. Organize sanayi bölgesinde bulunan bir fabrikada çalışan toplam 55 kişi bugün akşam saatlerinde bulantı ve kusma şikayetleri ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdular. Fabrikada görevli personelin yedikleri dönerden zehirlendikleri düşünülmekle beraber gerekli gıda ve su numune örnekleri alınarak analiz edilmek üzere laboratuvara ulaştırılmıştır. Başvuran hastaların tamamı acil serviste yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilmişlerdir. Hastaneye yatışı gerektirecek bir hastalık durumu oluşmamıştır” denildi.

MA / MALATYA