Manisa’da 132 artçı sarsıntı

Manisa’da meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremin ardından 132 artçı sarsıntı kaydedildi.

Depremde duvarı yıkılan evlerden – AA

Merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi Musalar Mahallesi olan dünkü depremin ardından AFAD, Türk Kızılay ve UMKE ekipleri, geceyi dışarıda geçiren vatandaşlar için çadır kurdu.

Akhisar ilçesi Musalar mahallesinde vatandaşlar geceyi dışarıda geçirdi – AA

Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri de mahalle sakinlerine çorba ikram etti. AFAD verilerine göre, Akhisar ve çevresinde dün saat 22.22’de meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremin ardından, büyüklüğü 1,5 ila 4,3 arasında değişen 132 artçı sarsıntı kaydedildi.

4 kişi hafif yaralandı

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Dün gece gazetecilere açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, depremde 4 kişinin hafif şekilde yaralandığını belirtti. Dutlulu, köyleri gezdiklerini ve herhangi ciddi bir sıkıntı görmediklerini söyledi.

Bazı binalarda çatlar yıkılan duvarlar oldu

Bazı binalarda ufak tefek çatlaklar ve yıkılan birkaç duvar olduğunu ifade eden Dutlulu, şöyle konuştu: “Şu an sıkıntımız şu, insanlar panik halinde ve dışarıdalar. Çadır temin edilecek, valiliğimizle görüştük. Hastanemizle görüştük, korkulacak bir şey yok. 4 yaralımız var, bir tanesi panik atak, 3 tanesi de basit yaralı, hepsi ayakta tedavi edildi. Akhisar’da şu anda vatandaşımızın huzursuzluğu dışında korkulacak bir durum yok.”

Kriz masası kuruldu

Akhisar Öğretmen Evi’nde bir kriz masası oluşturduklarını aktaran Dutlulu, Vali Ahmet Deniz ve AFAD yetkililerinin bu merkezden çalışmaları koordine edeceğini ifade etti. Dutlulu, “Belediyemizin salonunu da açtık. Huzursuz olan vatandaşlarımız oraya gelebilir. Aynı zamanda stadımız da açık, orada da ışıkları açtık. Oraya da gelebilirler.” dedi.

Deprem çevre illerde de hissedildi

İstanbul ve Balıkesir de de hissedildi. İstanbul Valiliği, depremin İstanbul’da da hissedildiğini, herhangi bir olumsuzluk olmadığını bildirdi. Balıkesir Valiliği de yaptığı açıklamada, AFAD ve 112 Acil Çağrı merkezlerine deprem sonrası herhangi bir ihbarın yapılmadığını belirtti.