Manisa’da kadın cinayetleri protestosu

Manisa’da Kadın Meclisleri, 22 yaşındaki Gülnur Kocabaş’ın silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği sokakta kadın cinayetlerini protesto etti.

Kadın Meclisleri Manisa’da Gülnur Kocabaş’ın öldürülmesini protesto etti

Manisa’da Şehzadeler ilçesi Alaybey Mahallesi’nde Gülnur Kocabaş (22), dün işine gitmek üzere evden çıktıktan sonra Yusuf Akbulut’un silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirdi.

Fotoğraf: AA

Kocabaş’ın öldürüldüğü evinin yakınlarındaki sokakta toplanan kadınlar, Kocabaş ve diğer kadın cinayetlerini protesto etti. “Gülnur Kocabaş için sessiz kalmıyoruz” pankartının açıldığı protesto eyleminde, “İstanbul Sözleşmesi uygulansın”, “Asla yalnız yürümeyeceksin”, “Öldürülmediğimiz şehirler istiyoruz” dövizleri taşındı. Eylemde ayrıca Kocabaş ve Zeynep Şenpınar’ın fotoğrafları taşındı.

Covid-19 salgını nedeniyle, kadınlar eyleme maske takarak ve sosyal mesafeyi uygulayarak katıldı. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Kadın Meclisleri adına basın açıklamasını Kocabaş’ın mesai arkadaşı Yeliz Kurt okudu.

Fotoğraf: AA

Kurt, kadın cinayetlerini durdurana kadar vazgeçmeyeceklerini belirterek, “Kadın Meclisleri olarak bu konuda mücadelemizi sürdüreceğiz. Gülnur Kocabaş’ın ailesine adalet mücadelesinde sonuna kadar destek vereceğiz.” dedi.