Mansur Yavaş, Erdoğan’la görüştü: Bürokraside tıkanmalar var!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında bir saatlik görüşme gerçekleşti.  

Recep Tayyip Erdoğan – Mansur Yavaş

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görüştü. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme bir saat sürdü.

Görüşmenin ardından yazılı açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, görüşmede kentin sorunları, yapılması planlanan projeler ve kimi alanlarda bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılmasına dair başlıkların ele alındığı ifade edildi. 

Bürokraside tıkanmalar aşılmalı!

Ankaragücü’nün mali sıkıntıları ve Ulus’ta bulunan Gençlik Parkı’nın yeniden belediyeye devredilmesinin de ele alındığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Görüşmede sayın Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verilmiştir. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunulmuştur. Başkanımız sayın Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’nın projelerine ve ihtiyaçlarına olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerini sunarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden ayrılmıştır.”

Kaynak: MA