MEB: Yüz yüze eğitim illerin salgın koşullarına göre başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart’ta eğitim öğretime geçişi planlanan tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart’ta illerin salgın koşullarına göre başlanacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 1 Şubat’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart’ta yüz yüze eğitime başlanacağı kararının alındığı hatırlatıldı.

‘2 Mart günü illerin salgın koşullarına göre başlanacak’

Söz konusu kararda ayrıca, illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceğinin kamuoyuna açıklandığının belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:

“Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan ‘İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritasının’ güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.”

Açıklamada, 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca “yerinde karar” uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edileceği kaydedildi. 

Yeni1Mecra