Meclis üyeleri 14 ay sonra ancak belediye bahçesine girebildi!

Kızıltepe Belediye meclis üyeleri, belediyeye kayyım atanmasından 14 ay sonra ilk defa belediye binasının bahçesine girebildi.

Muhatap bulamayan meclis üyelerini polis dışarı çıkardı. 

Mardin’in Kızıltepe Belediyesi’ne 4 Kasım 2019 tarihinde kayyım atanmasından sonra meclis üyeleri her ayın ilk haftasında Belediye Meclis toplantısı için belediyeye geliyor. Ancak 14 aydır belediye meclis üyeleri hiçbir toplantıya alınmadığı gibi, belediyenin bahçesine dahi girişlerine izin verilmedi.

Belediye Meclis Üyeleri belediye bahçesine kadar girebildi

Yeni yılın ilk belediye meclisi toplantısı için Leyla Kasım Parkı’nda bir araya gelen meclis üyeleri, toplu olarak belediye binasına doğru yürüdü. Önceki aylarda polis engeli nedeniyle belediye binasına yaklaştırılmayan meclis üyeleri X-Ray cihazından geçerek, belediye binasının bahçesine kadar girebildi. Ancak bahçeye giren meclis üyeleri herhangi bir muhatap bulamadı. Bunun üzerine belediye binası önünde açıklama yaptı. 

‘Bir yılı aşkın süredir hukuksuzluk ile karşı karşıyayız’

Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanlığı görevinden alınarak yerine kayyım atanan Zeyni İpek, yaptığı açıklamada toplantı için geldiklerini belirterek, bir muhatap bulamadıklarını söyledi. Kızıltepe Belediyesi’ne kayyım atanarak, halkın iradesinin bir yılı aşkın bir süredir gasp edildiğini dile getiren İpek, ilçede sokakların, meydanların, caddelerin tamamının bozulduğunu söyledi.

Sorunlara çözüm üretmek istediklerini ve bunun da meclis toplantısında görüşülerek yapılabileceğini belirten İpek, bir yılı aşkın süredir hukuksuzluk ile karşı karşıya olduklarını, muhatabın kim olduğunu öğrenmek istediklerini ancak kimseyi bulamadıklarını söyledi. 

 Meclis üyeleri belediye bahçesinden çıkarıldı

Açıklama yapılırken, kayyım Hüseyin Çam’ın koruma polisleri meclis üyelerini fark etmesi üzerine alelacele açıklama yapılan yere doğru geldi. Meclis üyelerinin yanına gelen polisler, bahçeden çıkmalarını istedi, çekim yapılmasını da engelledi. Yapılan tartışmanın ardından meclis üyeleri belediye bahçesinden çıkarıldı. 

MA – MARDİN