Meclis’e öğrencilere ücretsiz yemek teklifi

CHP, üniversite yemekhanelerinin öğrencilere ücretsiz hizmet vermesi konusunda kanun teklifi hazırladı.

HABER MERKEZİ – CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ile Ankara İl Gençlik Kolları’ının birlikte hazırladığı kanun teklifine ilişkin basın toplantısı düzenlendi. Bülent Ecevit Parti Okulu’nda düzenlenen toplantıda Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Bozkurt konuştu.

Bozkurt, “En temel beslenme hakkımızı rektörlerin iki dudağının arasına bırakan muğlaklığa bir son verilmesi için, üniversite öğrencilerinin beslenme hakkının devlet tarafından ücretsiz karşılanması için” yasa teklifi verdiklerini belirtti.

200’den fazla üniversite ve 8 milyon üniversite öğrencisinin olduğunu hatırlatan Bozkurt, “Gelecek umuduyla pek çoğu ailesinden ayrı şartlarda okumaya çalışan milyonlarca genç, dersleriyle beraber geçim derdiyle de uğraşmak zorunda kalıyor.” dedi.

Bozkurt, kimi öğrencinin maalesef en temel ihtiyaçlarını dahi karşılarken zorlandığına dikkat çekti. Son günlerde gündeme de gelen bu ihtiyaçların başında beslenme olduğunu söyleyen Bozkurt, “Ülkemizin geleceğini kurtaracak olan çağdaş, bilimsel, özerk üniversite ve öğrencilere verilecek olan kamusal ücretsiz bir eğitimdir. Çünkü bizler okulların müşterisi değil, ülkesine ve halkına faydalı olmak, üretmek isteyen öğrencileriz.” dedi.