Meksikalı ünlü şarkıcı Manzanero Kovid-19’da hayatını kaybetti

Meksikalı ünlü şarkıcı ve söz yazarı Armando Manzanero, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdi.

Manzanero’nun şarkıları dünya çapında Elvis Presley, Dionne Warwick, Perry Como gibi yıldızlarca yorumlanmıştı. 

Fotoğraf: Twitter

Kovid-19 nedeniyle nedeniyle aralık ayının başından bu yana başkent Meksiko’daki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 86 yaşındaki Manzanero kurtarılamadı. Ulusal Saray’da düzenlenen günlük basın toplantısında konuşan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Manzanero’nun ölümünden ötürü büyük üzüntü yaşadığını dile getirdi.

Obrador, “Çok üzücü bir durum. Ülkenin en iyi bestecisini kaybettik, matem içerisindeyim. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.” ifadesini kullandı. 

Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü kazanan ilk Meksikalı

Sayısızı ödülün sahibi olan Manzanero, 2001’de “Düetler” albümüyle Latin Grammy Ödülü’ne layık görülmüştü. anzanero, 2014’te ise Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü kazanarak, bu ödülü kazanan ilk Meksikalı olarak tarihe geçmişti.

600’den fazla şarkıya imza attı

Manzanero çok sayıda filmde rol almasının yanı sıra  600’den fazla şarkıya imza atmıştı ve yaptığı şarkılar dünya çapında Elvis Presley, Dionne Warwick, Perry Como gibi yıldızlarca yorumlanmıştı. 

Meksika’da Kovid-19 nedeniyle şu ana kadar 122 bin 426 kişi öldü. Ülkedeki vaka sayısı ise 1 milyon 383 bin 434 olarak kayda geçti. 

AA – BOGOTA