Merkel: Koronavirüsle mücadele uzun sürecek

Almanya Başbakanı Merkel, koronavirüsle mücadelenin uzun süreceğini belirterek, Almanya’daki insanların yüzde 60 ile 70’ine koronavirüs bulaşabileceğini söyledi.

Alman basınında yer alan habere göre; Almanya Başbakanı Angela Merkel, basına kapalı yapılan Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin Meclis Grubu toplantısında koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Koronavirüsle mücadele uzun sürecek’

Toplantıya katılanlara dayandırılan haberlerde Merkel, Almanya’nın koronavirüsle mücadelesinin uzun süreceğini belirterek, “Almanya’daki insanların yüzde 60 ila 70’ine virüs bulaşabilir.” dedi. Merkel, virüsün yayılmasını yavaşlatmak için daha fazla etkinliğin iptal edilmesi gerektiğine işaret etti.

Almanya Birinci Futbol Ligi’nde (Bundesliga) birçok karşılaşmanın seyircisiz oynanmasına ilişkin kararı hatırlatan Merkel, “Boş tribünlerin önünde oynanan karşılaşmalar bu ülkenin başına gelebilecek en kötü şey değildir.” ifadesini kullandı.

Robert-Koch Enstitüsünün verilerine göre, ülkede şimdiye kadar bin 296 kişide Kovid-19 tespit edildi, 2 kişi hayatını kaybetti.

AA – BERLİN