Mersin’de ‘Korona Bank’lar uygun noktalara yerleştirildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, geri dönüşüm malzemeleri kullanarak ürettiği “Korona Bank”ları kentin uygun noktalarına yerleştirmeye başladı.

Fotoğraf: Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafenin korunması kuralına uyulması amacıyla “simgesel” bir çalışma başlattı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Gençlik Kampı ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki iki marangoz atölyesinde “Korona Bank” üretildi.

Fotoğraf: Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfasında paylaşılan bilgilere göre; “Korona Bank” olarak adlandırılan banklar, sosyal mesafe kuralı göz önünde bulundurularak, sadece iki kişinin oturabileceği şekilde orta bölümü boş bırakılarak dizayn edildi. Geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak üretilen banklar, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Kültür Park ve kentin uygun noktalarına yerleştirilmeye başlandı.

Tarsus Gençlik Kampı’ndaki marangoz atölyesinde; geri dönüşüm malzemelerinden kreşlere masa, sandalye, dolap ve diğer gereçlerin yanı sıra normal oturma bankları, kamuya açık alanlara veya mezarlıklara konulmak için saksılar, park ve bahçeler için kamelya üretimi gerçekleştiriliyor.