Meslektaşları Prof. Dr. Dilmener için anma töreni düzenledi

Yeni tip koronavirüsten hayatını kaybeden Prof. Dr. Murat Dilmener için görevli olduğu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde anma töreni düzenlendi.

Prof. Dr. Murat Dilmener görevli olduğu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde anıldı

Prof. Dr. Murat Dilmener yeni tip koronavirüsten hayatını kaybetti. Dilmener için görevli olduğu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlık binası önünde meslektaşları tarafından anma töreni düzenlendi. Törende meslektaşları Dilmener için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Anmada İstanbul Tabip Odası’nın “Prof. Dr. Murat Dilmener’i unutmayacağız” pankartı taşındı.

Prof. Dr. Murat Dilmener için meslektaşları saygı duruşunda bulundu

‘Sağlık alanında çalışanlara örnek teşkil ediyordu’

Törende konuşan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Dilmener’in insani değerlere vermiş olduğu önemin sağlık alanında çalışanlara örnek teşkil ettiğini vurguladı. Tükek, Dilmener için şunları söyledi:

”Asistanlığımızdan, öğrenciliğimizden, mezun oluşumuzdan hocalık seviyemize yükselene kadar her aşamasında bize emeği olan, bizim yanımızda olan çözüm odaklı bir insandı. 1970’li 80’li yılların klinik pratiğinde yetişmiş klinisyenliği özümsemiş, fizik muayene ve anemnezde hastanın tanısını koyacak kadar gelişmiş yetenekleri olan doktor kitlesinin son temsilcilerinden birisiydi.”

‘Dilmener’in mirasını sürdüreceğiz’

Dilmener’i unutmayacaklarını belirten Tükek, ”Bizler, onun yetiştirdiği öğrenciler olarak ve bu konuda söz sahibi yöneticiler olarak onun bize iletmiş olduğu mirası sürdüreceğimize, onun göstermiş olduğu insancıl, barışçıl ve iyi bir doktor-hekim olma prensibine uygun davranacağımıza herkesin huzurunda kendi arkadaşlarım adına söz vererek tamamlamak istiyorum.” diye konuştu.

AA – İSTANBUL