Mesut Issı’ya ‘akıl rahatsızlığı yok’ raporu

İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun (ATK) avukat Müzeyyen Boylu’yu katleden Mesut Issı hakkında hazırladığı raporda, “herhangi bir akıl rahatsızlığına veya zayıflığına rastlanmadığı” belirtildi.

Avukat Müzeyyen Boylu boşanma aşamasında olduğu Mesut Issı taraffından 14 kurşunla katledildi

Avukat Müzeyyen Boylu’yu öldürmekten Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanan Mesut Issı’nın “ruh sağlığım yerinde değil” iddiasına karşılık İstanbul ATK’den beklenen rapor tamamlandı. ATK’nin verdiği raporda, sanıkta ceza sorumluluğunu etkileyecek herhangi bir akıl rahatsızlığına veya zayıflığına rastlanmadığı belirtildi.

MüzeyyenBoluİçinAdalet adlı twitter hesabından yapılan paylaşımda, ATK’nin raporunda, yapılan inceleme neticesinde, sanık Issı’nın; kasten, tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme suçları bakımından suç tarihinde ve devamında “ceza sorumluluğun tam olduğuna” karar verildiği ifade edildi.

Issı’nın yargılandığı davaya ise 8 Haziran’da devam edilecek.

Ne olmuştu?

Diyarbakır’da 19 Mayıs 2019 tarihinde doktor Mesut Issı, çocuklarının da bulunduğu otomobilde boşanma aşamasında olan Müzeyyen Boylu’yu araçtan indirdikten sonra tabancayla 14 kez ateş ederek öldürdü.
Boylu, olay yerinde hayatını kaybederken, fail Issı bir süre sonra polis merkezine giderek teslim oldu.

Tutuklu Issı, Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “nitelikli kasten öldürmek” ve “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.