Meteorolojiden kuvvetli fırtına ve yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege Denizi için kuvvetli fırtına ve Antalya için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü de, Marmara Bölgesi için kuvvetli fırtına beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Kuzey Ege’de salı öğle ve akşam 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, zaman zaman 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın çarşamba sabah etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Güney Ege’de de rüzgarın bugün akşam ve gece, çarşamba ise sabah 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor. Fırtınanın çarşamba öğlen etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. 

Antalya’da kuvvetli yağış

Antalya’nın doğusunda devam eden yağışların ise bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram) ve yer yer çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kilogram) olması bekleniyor.

Marmara’da fırtına bekleniyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre de, sabah saatlerinden itibaren güneyli yönlerden Batı Karadeniz’de kuvvetli, öğle saatlerinden başlayarak Marmara’da fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Açıklama ve duyurularda, kuvvetli fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Kaynak: AA