MHP’nin ihraç ettiği Vekil Enginyurt: Konuşmamı kesemeyeceksiniz

AKP’ye yönelik eleştirilerde bulunması nedeniyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, partisinden ihraç edildi.

Enginyurt, ihracına ilişkin yaptığı açıklamada, “İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz” dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt

MHP Ordu Milletvekili Enginyurt, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli üzerinden AKP’yi eleştirilerde bulunması nedeniyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti. MHP Merkez Disiplin Kurulu, kararını açıkladı. Milletvekili Enginyurt hakkında parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar veren Merkez Disiplin Kurulu, şu açıklamayı yaptı:

“21 Temmuz 2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu ilçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu’nun 30 Temmuz 2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78’inci maddesinin ‘kesin çıkarma cezasını gerektiren haller başlıklı’ 4. bendinin (c), (e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir.”

‘Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz’

İhraç kararının ardından Enginyurt, twitter hesabından paylaşımda bulundu. Enginyurt, paylaşımında şunları ifade etti: “MHP den ihraç ettiniz! ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ almadınız, alamazsınız. İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz, kesemeyeceksiniz. ÜLKÜCÜLERİN SESİNİ KİMSE KESEMEZ. MİLLET, DEVLET VE ORDULULAR İÇİN, HEP DOĞRULARI KONUŞAN OLACAĞIM.”

Enginyurt, ihraç talebiyle disipline sevk edilmesinin ardından ise twitter hesabından şu paylaşımda bulunmuştu: “Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır.”