Milat Gazetesi çocuk hakları savunucularını isim isim hedef gösterdi

Radikal dinci Milat gazetesi çocuk hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarını ve bireyleri isimleri ve fotoğraflarıyla hedef gösterdi.

LGBTİ düşmanlığı ve ayrımcılığıyla bilinen Milat gazetesi yeni hedef göstermelerle yine gündemde.

Özellikle çocuk hakları alanında çalışan aktivistleri ve STK’ları direkt hedef gösteren sözde gazete, daha önce de LGBTİ haklarını savunan kuruluşları ifşa etmişti.

Özlem Doğan imzasıyla çıkan haberde Uluslararası faaliyet gösteren UNDP gibi İç İşleri Bakanlığı ile koordineli çalışan kuruluşlar da hedef gösterildi.

Fotoğrafla ifşa

Milat gazetesinden Özlem Doğan’ın haberinde aktivistler isimleri ve fotoğraflarıyla kişisel hakları ihlal edilerek ifşa edildi.

Düşmanlaştırıcı bir dille yazılan haberde şahısların bu denli açık hedef gösterilmesinin can ve mal güvenliğini tehlikeye atacağı net bir şekilde anlaşılmakta.

Haberi yapan Doğan’ın adını andığı kuruluşların Türkiye’deki birçok resmi kurumla çalışmalar yürüttüğü bilinmekte.

Bu kurumlar arasında UNDP, IBM, EMpower, Consulate Sweden, Sabancı Vakfı, ICC (Dünya Sağlık Örgütü işbirliği ofisi), Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi bulunuyor.

Türkiye’yi uluslararası alanda zor duruma sokacak nitelikte haber

Türkiye’nin AB müzakerelerini tekrar başlatma konusunda çaba gösterdiği, dün Ursula Von Der Leyen’in de açıkladığı ve Türkiye’ye 3 milyar dolar mülteci yardımı yapıldığı günlerde Milat gazetesinin bu tarz bir haberi yapması kendi mahallesi tarafından da eleştirilmeye değerdir.