Milletvekili Atay’a yönelik saldırıya ilişkin 3 şüpheli gözaltında

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’na yönelik saldırı ile ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu

İstanbul Kadıköy’de, TİP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’nun saldırıya uğrayarak darp edilmesi ile ilgili Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor. AA’nın geçtiği bilgilere göre; soruşturma kapsamında kimliği tespit edilen 3 şüpheli dün gece gözaltına alınarak Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. 

Şüphelilerin bugün adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi. 

Milletvekili Atay, Musa Orhan’ın 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklandıktan sonra tahliye edilmesi üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirmişti. Soylu ise yaptığı paylaşımda Atay’a hakarette bulunmuştu.

Ne olmuştu?

Milletvekili Atay, Musa Orhan’ın 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklandıktan sonra tahliye edilmesi üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirmişti. Soylu ise twitter hesabından yaptığı paylaşımda Atay’a hakarette bulunmuştu.

TİP yaptığı açıklamada, Atay’ın Bakan Soylu tarafından hedef gösterilmesinin ardından “kimliği belirsiz” bir grubun saldırısına uğradığını açıklamıştı.