Mızraklı: Verilen kararlar hukukun iğdiş edildiği kararlardır

DBB Eşbaşkanlığı görevinden alınarak tutuklanan Mızraklı, hakkında verilen hapis cezasına ilişkin gönderdiği mesajda, “Verilen kararlar hukukun, yargılamanın iğdiş edildiği, siyasetin sopası ve gölgesine dönüşmüş kararlardır; saygı duymuyorum.” dedi.

DBB Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Eşbaşkanlığı görevinden alınarak yerine kayyım atanan ve daha sonra tutuklanan Selçuk Mızraklı hakkında Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildi. Karara ilişkin Mızraklı’nın gönderdiği mesajı HDP tarafından paylaşıldı.

‘Verilen kararlar hukukun iğdiş edildiği kararlardır’

Mızraklı mesajında, her şeyden önce çok iyiliğe, sevgiye, aydınlığa ve barışa ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğine işaret etti. Mızraklı mesajının devamında şunları kaydetti:

“Kötülüğe karşı iyiliği, karanlığa karşı aydınlığı, korkuya karşı cesareti ve çatışmaya, savaşa karşı barışı büyütme vakti. Verilen kararlar hukukun, yargılamanın iğdiş edildiği, siyasetin sopası ve gölgesine dönüşmüş kararlardır; saygı duymuyorum. Hakikat her zaman olduğu gibi, bütün bu süreçleri bitirecek ve aydınlığa vesile olacaktır. El ele, yürek yüreğe ve omuz omuza vererek güzel yarınları müjdeleyebiliriz. Sizlere bir haberim var. Bu zalimler pek yakında KA-ÇA-CAK-LAR. Çok fazla kötülük ve günah biriktirdiler. İyiliğin ve güzelliğin ışıkları üzerinizden eksilmesin.”

HDP: Mızraklı şahsında Kürt halkı cezalandırılmıştır

HDP MYK da Mızraklı hakkında verilen karara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Mızraklı, Diyarbakır’ın seçilmiş, hakikatli iradesi ve yüz akıdır Selçuk Mızraklı şahsında yargılanan ve cezalandırılan, bizatihi Kürt halkının seçme ve seçilme hakkıdır. Halkımızın iradesine vurulan kelepçeleri bugüne kadar tanımadık, bundan sonra da tanımayacağız.” denildi.