Muğla’da belediye çalışanlarına ortalama yüzde 24,5 zam

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de Belediye ile Genel-İş sendikası arasında imzalanan TİS ile belediye çalışanlarına ortalama yüzde 24,5 zam yapıldı. 

Menteşe Belediyesi ile Genel-İş sendikası arasında imzalanan TİS ile en düşük maaşlıya yüzde 32,5, tüm çalışanlara ise ortalama yüzde 24,5 oranında zam yapıldı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile DİSK/Genel-İş Sendikası Muğla Şubesi Başkanı Uzay Kocabaş arasında imzalanan ve en düşük maaşlıya yüzde 32,5, tüm personele ise ortalama yüzde 24,5 oranında zam yapılmasını sağlayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) belediye çalışanlarınca sevinçle karşılandı. 

Sözleşme zeybek oynayarak kutlandı

Belediye çalışanlarının sevincine ortak olan Başkan Gümüş, başkan yardımcıları ve Kocabaş da oyuna katıldı. 

Belediye personeli 2,5 yıllık yeni iş sözleşmesini kutlamak için zeybek oynadı. Belediye çalışanlarının sevincine ortak olan Başkan Gümüş, başkan yardımcıları ve Kocabaş da oyuna katıldı. 

Gümüş, yaptığı konuşmada, amaçlarının en kaliteli ve verimli hizmeti vermek olduğunu söyledi. 

Yeni sözleşmenin hayırlı olmasını dileyen Gümüş, “Emeğin en yüce değer olduğunu bilen ve bu noktaya çalışarak gelen bir başkan olarak sizleri en iyi anlayanlardanım. Toplu iş sözleşmesinin sizler için en iyi şekilde sonuçlanması için görüşmelerimizi yaptık” dedi.

1 Mayıs’larda 200 lira ek ödeme yapılacak

Gümüş, sözleşme gereği 576 kişiden oluşan tüm belediye personeline her ay 215 lira sosyal yardım desteği verileceğini kaydetti. 

Temizlik işlerinde çalışanlara ayrıca her ay 100’er lira temizlik hizmeti yardımı yapılacağını aktaran Gümüş, “Ayrıca engelli personellerimize her yıl mayısta 500 lira ilave ödeme yapılacak. Tüm işçilerimize 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle nisanda 200 lira ilave ödeme yapılacak” diye konuştu.

AA