Muhittin Böcek 35 gün sonra yoğun bakımda uyandırıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 35 gündür yoğun bakımda tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi hastanesinde ilk kez uyandırıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek

Antalya Büyükşehir Belediyesi twitter hesabından yapılan açıklama son 24 saate olumsuz herhangi bir gelişmenin yaşanmadığı ancak klinik seyrin sürdüğü bildirildi.

Koronavirüs’e yakalandıktan sonra akciğer rahatsızlığı geçiren ve hastaneye kaldırılan Muhittin Böcek, son 35 gündür yoğun bakımda tedavi görüyordu. Hayati tehlikesi devam eden Böcek’in bugün ilk kez uyandırıldığı öğrenildi.

Yoğun bir tedavi programına alınan Başkan Böcek’in tedaviye cevap vermesinin ardından bugün makineden ayrılarak uyandırıldığı bildirildi.

Koronavirüs’e yakalanmasının ardından önce özel bir hastanede tedavi altına alınan, ardından durumunun ağırlaşması sebebiyle Akdeniz Üniversitesi hastanesine kaldırılan Böcek’in önceki 3 haftada kritik aşamada olduğu bildirilmişti.

Solunum kaslarındaki problem sebebiyle traekostomi uygulanan Böcek’in son günlerde tedaviye olumlu yanıt vermesiyle uyandırılmaya karar verildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

  • “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Son 24 saat içerisinde olumsuz giden herhangi bir gelişme yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak devam etmektedir”

Alınan bilgilere göre Başkan Muhittin Böcek’in durumunun iyiye gittiği ve gözetim altında tutulduğu öğrenildi.

Haber Merkezi