Muhittin Böcek’in klinik tedavisi sürüyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı ile 7 Eylül’den bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavisi edilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek normal servise alındı.

Akdeniz Üniversitesi, Böcek’in rehabilitasyon ve fizik tedavi uygulamasının devam ettiği belirtildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek

Akdeniz Üniversitesi yaptığı yazılı açıklamada Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek hakkında bilgi verdi. Açılamada, Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın Böcek’i tedavi gördüğü serviste ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında Başhekim Ender Terzioğlu’ndan bilgi aldığı belirtildi.

‘Bu aşamaya gelmesi bizler için oldukça sevindirici’

Böcek’i tüm sağlık ekibinin gayretleri sonucu dün itibarıyla servise çıkardıklarını ifade eden Özkan, “Muhittin Böcek’in durumu iyiye gidiyor, morali yerinde. Bu aşamaya gelmesi bizler için oldukça sevindirici. Bu süreçte tüm personelimiz büyük gayret gösterdiler.” dedi. Sağlık ekibini kutlayan Özkan, Böcek’in servis odasına alınmasının önemli bir aşama olduğunu kaydetti.

‘Risk tamamıyla ortadan kalkmış değil’

Bundan sonraki sürecin de çok önemli olduğunu aktaran Özkan, şunları ifade etti: “Çünkü risk tamamıyla ortadan kalkmış değil. Bundan sonra da aynı titizlikle takip ve tedavi süreci devam edecek. Rehabilitasyon ve fizik tedavi uygulamalarımız devam ediyor. Deneyimli hocalarımızın gözetiminde klinikteki tedavisini de en iyi şekilde sürdüreceğiz. Başkanımızın bir an önce sağlığına tamamıyla kavuşmasını temenni ediyorum.”

Böcek, 17 Ağustos’ta Kovid-19’a yakalandığını duyurmuştu

Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Böcek, takibinin yapıldığı hastanede sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

AA – ANTALYA