‘Müjde’den sonra mutlaka seçim kararı gelecek’

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AKP’nin halka “müjde” olarak duyurduğu doğalgaz keşfinin ardından mutlaka “bir erken seçim kararının geleceğini düşündüklerini” söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan

Parti olarak erken seçime hazırız

Buldan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  doğalgaz rezervi bulunmasına dair dün açıkladığı ‘müjde’ye dair ise şunları söyledi: “Bu ülkeyi yönetenler barıştan değil, çatışmalı süreçlerden besleniyorlar. Bu nedenle topluma vaat veriyorlar.”

“Karadeniz’de bulduklarını iddia ettikleri rezervlerin 2023 yılında devreye gireceğini söyledi. Bu müjdeyi 82 milyona mı verdi? Hayır! Çünkü bu müjdenin altında başka hesaplar var.” diyen Buldan ihale ile birlikte herkesin cebinden para aklayacaklar yorumunda bulundu.

‘Müjde’den sonra erken seçim var’

Bu “müjde” açıklamasından sonra mutlaka bir erken seçim kararının geleceğini ifade eden Buldan, “Parti olarak erken seçime hazırız. Seçim bir yana bu iktidarın bir an önce istifa etmesi gereken bir zamanı yaşıyoruz. Bu iktidarın halklara vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Bunların verecekleri en büyük müjde istifa etmeleridir” dedi. 

Kaynak: MA