Mukadder Noğay’ı döverek öldüren Ramazan Demir’e 16 yıl hapis cezası

Afyonkarahisar’da, Mukadder Noğay’ı döverek öldüren Ramazan Demir’e mahkeme, “neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama” suçundan 16 yıl hapis cezası verdi.

Afyonkarahisar’da birlikte yaşadığı Mukadder Noğay’ı döverek öldüren Ramazan Demir’in yargılanmasına 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmaya, tutuklu sanık Ramazan Demir ile taraf avukatları katıldı.

Sanık Demir, savunmasında, öldürme kastıyla hareket etmediğini iddia ederek pişman olduğunu söyledi. Sanık Demir, lehine olan yasa hükümlerinin uygulanmasını talep etti. Sanık avukatı ise kastın yaralamaya yönelik olduğu kanaatinde olduklarını öne sürerek, tahliye talebinde bulundu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Ramazan Demir’e, “Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama” suçundan 16 yıl hapis cezası verdi.

Ne olmuştu?

Afyonkarahisar’ın Çavdarlı köyünde, 9 Nisan 2019’da yaşanan olayda Ramazan Demir, birlikte yaşadığı Mukadder Noğay’ı döverek öldürdüğü için gözaltına alınmıştı. Yapılan incelemede, olay günü en küçüğü 6 aylık olan 10 çocuğu bulunduğu öğrenilen Mukadder Noğay’ın başında, kolunda ve vücudunun değişik yerlerinde darp izlerine rastlanmıştı.

Kaynak: AA